Yunan TENİSİNİN Genç Efendisi Stefanos Tsitsipas’ın Hayat Hikayesi

domiTHİEM

“Kazanmak, kendini ifade etmenin bir yoludur.”
Moderatör
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
1,350
Tepkime puanı
1,226
Puanları
163
Konum
Tarabya
Gelin biraz Yunanistan tarihinin en büyük tenisçisi olmaya aday bu genç isimden bahsedelim.

Tsitsipas, 12 Aralık 1998 tarihinde Yunan bir baba ve Rus bir annenin oğlu olarak Atina’da dünyaya geliyor.

Hem babası, hem de annesi tenisle içli dışlı olduğu için sporun içine doğuyor diyebiliriz. Bilhassa Sovyetler’de doğup sonra Yunanistan’a taşınan annesinin gençlik kategorisinde bir numaraya yükselmişliği, yetişkinlerde ise 194.lüğe kadar çıkmışlığı var.

Zaten annesi Julia ve babası Apostolos da böyle tanışıyorlar. Atina’daki bir kadınlar tenis turnuvasında Julia yarışmacı, Apostolos ise çizgi hakemi. Aşık oluyor, Atina’da kalıcı yaşamaya karar veriyorlar. Şehrin sayfiye semti Vouilagmeni’de bir otelde tenis eğitmenliğine başlıyorlar. Stefanos da bu koşullarda doğuyor.

Küçüklüğünden beri pek çok spora ilgili, yüzüyor, futbol oynuyor. Fakat Fransa’da bir turnuvaya katıldıktan sonra bir gece ansızın yatağından kalkıyor, babasını buluyor ve “Baba ben tenisçi olmaya karar verdim, rekabeti seviyorum, mücadeleyi seviyorum.” diyor.

Babası bu isteğine kayıtsız kalamıyor ve altı yaşındayken onu yine Güney Atina’nın güzide semtlerinden Glyfada’nın meşhur tenis kulübüne yazdırıyor. Stefanos bugüne bugün hâlâ antrenmanlarını orada sürdürüyor, başka bir ülkeye taşınma tekliflerini de “Ben mavi ve beyazı temsil ediyorum, bununla gurur duyuyorum” diyerek reddediyor. Karakterli çocuk. :)
 

Ekli dosyalar

Mytharrow

Uzman Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Mar 2019
Mesajlar
368
Tepkime puanı
209
Puanları
43
Göbekli wawrinkanın tokatladıgı velet degil mi bu
 

Forumda her türlü maddiyat talebi, elektronik para takası gibi maddiyat konuları ve affiliate link paylaşımı yasaktır. Cezalandırma SÜRESİZ uzaklaştırmadır. 
Mesaj yazarken lütfen daha sonradan pişman olacağınız cümleleri kurmaktan kaçınınız. 

Üst